MENÜ

TASARIMCI ÇOCUK

Eğitiminize yeni bir soluk katın..

TASARIMCI ÇOCUK

Tasarımcı çocuk branşında öğrencilerimiz için ürün tasarım programı , kendi tasarımlarını yapmaları ve yaratıcılıklarını  geliştirilmesi hedeflenmektedir.


Çocuklar ile Ürün Tasarımı projesi çocuklarımıza ürün tasarım kavramını tanıtmak, çeşitli tasarım disiplinleri hakkında fikir sahibi olmalarını ve uygulama atölyeleri ile kendi becerilerini keşfederek kabiliyetleri doğrultusunda deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilmiş bir projedir. Tasarladıkları ve ürettikleri ürünleri süreç bitiminde evlerine götürebilecek, kullanabileceklerdir. Ürünleri gerçek malzemeler ile üretmenin deneyimini yaşayacaklardır. 

PROJENİN ÖĞRENCİLERE KATKISI 
Sorgulayan bir bakış açısıyla çevrelerine karşı farkındalıklarını artıracak, fikirlerini yaratıcı bakış açısı ile kurgulayacak ve tasarım dili ifade etme yöntemlerini öğreneceklerdir. Yeni malzemeler ile tanışacak, fikirlerini sırası ile sketch oluşturma ,geliştirme, tasarlama ve üretimle 3 Boyutlu ürünleri birebir oluşturacaklardır. 
Tasarımcı çocuklar; üreten, paylaşan, sorgulayan, geliştiren çocuklardır. 
Tasarım projeleri; önceden kurgulanmış, adı konulmuş, şablon etkinlikler ile yapılmazlar. Her çalışma çocuğun o an karar verdiği, sonunu bilmediğimiz, sürecin ön planda olduğu projelerden oluşur. Yaratıcılık da ancak böyle gelişir. 
Tasarımcı ile aynı süreci yaşayacak olan çocuklar; 
Çözülmesi gereken probleme dair düşünme ve fikir geliştirme, konu ile ilgili araştırma yapılması, beyin fırtınası yapmak, zihin haritası çıkarmak, çözüm yolunu tanımlamak, yazı, sketch ve model ile anlatabilmek, çözümü değerlendirmek ve sunmak  gibi aşamalardan geçeceklerdir.
 

TASARIMCI ÇOCUK
TASARIMCI ÇOCUK
TASARIMCI ÇOCUK
TASARIMCI ÇOCUK
TASARIMCI ÇOCUK